Jazyk:

EN

Informace k poradně

Prostřednictvím naší poradny můžete zaslat dotaz, který se týká alkoholu, či jeho konzumace, případně vyhledat informace v již zodpovězených dotazech. Na dotazy odpovídají zkušení odborníci, kteří pracují v jednotlivých zařízeních o. s. SANANIM a externí specialisté.

V okamžiku, kdy je dotaz zodpovězen, zobrazí se i s odpovědí na webových stránkách. Pokud budete chtít být informováni o tom, že váš dotaz byl již zodpovězen, napište do formuláře pro zadání dotazu svůj e-mail. Odpověď můžete vyhledat podle kódu, který se vám zobrazí po odeslání dotazu, nebo prostě vyhledat v přehledu zodpovězených dotazů.

Vzhledem k tomu, že se všechny dotazy a odpovědi zobrazují na stránkách Poradny, je zde riziko identifikace tazatele, které by v horším případě mohlo způsobit tazateli nepříjemnosti. Protože nechceme, aby byl kdokoli vystaven potížím, které by mohly vzniknout jako důsledek identifikace, je potřeba, aby v dotazu nebyly uváděny identifikační údaje. Pokud uvedete do příslušné kolonky při vyplňování dotazu Váš e-mail, ten se na stránkách nezobrazuje, slouží jen pro automatické zaslání informace o zodpovězení dotazu. Pokud chcete uvést podrobnější údaje o sobě, uveďte jej do pole "skrytá poznámka" - potom se na stránkách Poradny nezobrazí. Taktéž se informace nezobrazí, pokud je uvedena v rámci doplňujících informací u asistovaného dotazu (tedy pokud dotaz zadáte prostřednictvím položky Nevíte, jak se zeptat).

Zodpovídáme všechny dotazy. Do textu dotazů zasahujeme jen v případě, že jsou v něm uvedena identifikační data (viz výše) nebo je obsah dotazu návodem pro užívání drog či trestnou činnost nebo obsahuje vulgární výrazy. Dotazy pokud možno formulujte konkrétně a jasně.

Dotazy, ke kterým není nutné vyhledávat specifické informace, by měly být zodpovězeny do 48 hodin, pokud je dotaz složitější, může se tato lhůta prodloužit na několik dní až týden. Pracovníci, kteří v rámci poradny odpovídají dotazy, to dělají navíc ke svému běžnému zaměstnání, takže s námi mějte trpělivost, pokud se lhůta pro odpověď prodlouží. Je to z důvodu, že jsme dotazy zahlceni a nestíháme je odpovídat tak rychle, jak bychom si představovali. Vzhledem k tomu, že si přejeme, aby naše odpovědi byly kvalitní a úplné, tak nám snad občasné zpoždění odpovědi odpustíte.

Na dotazy odpovídají odborníci na drogovou problematiku z o. s. SANANIM a spolupracující specialisté. Mějte na paměti, že internetové poradenství nemůže nahradit osobní kontakt s odborníkem nebo dokonce dlouhodobou psychoterapii či léčbu ze závislosti.