Jazyk:

EN

Kampaně

Naše aktivity na podporu odpovědné konzumace alkoholu zná veřejnost prostřednictvím úspěšných projektů a kampaní. Seznamte se s nimi…

Nová odpovědnostní zpráva

Důraz na odpovědný přístup v komerční komunikaci byl posílen změnou tzv. odpovědnostní zprávy užívané na obalech všech produktů a v marketingové komunikaci. Od roku 2009 jsme používali sdělení o odpovědné konzumaci alkoholu odkazující na naše webové stránky www.napivosrozumem.cz. Od obecnějšího charakteru sdělení jsme přešli k adresnějšímu textu, který vyplynul z diskuse se zainteresovanými externími partnery. Text zprávy „ALKOHOL ZA VOLANT NEPATŘÍ“ odráží aktuální společenskou závažnost problematiky řízení pod vlivem alkoholu. Odpovědnostní zpráva vychází z dobrovolné iniciativy Plzeňského Prazdroje, neboť její užívání nepožaduje v ČR žádný zákon ani nařízení státních orgánů.

Kampaně značky Birell

Nealkoholické pivo Birell se vedle aktivního způsobu života zaměřují zejména na cyklisty. Hlavní partnerství s českým cyklistickým týmem Rubena Birell Specialized Cycling Team zahrnuje mj. také instruktážní a metodický seriál Birell Cykloškola Jaroslava Kulhavého.

K-LEE-DECK, je tu Promile INFO

Plzeňský Prazdroj podporuje od roku 2006 program občanského sdružení SANANIM zaměřující se na omezení řízení pod vlivem alkoholu s názvem Promile INFO. Pomocí sms, webové aplikace, Facebookové aplikace nebo aplikace pro chytré telefony (Android, iOS, Windows Phone) spočítá Promile INFO na základě zadaných údajů aktuální hladinu alkoholu v krvi a zároveň čas, kdy budete znovu na nule. Od roku 2012 je program Promile INFO také rozšířen o koncept K-LEE-DECK na letních hudebních festivalech. Celý projekt navazuje na úspěšné působení stánku Promile INFO a dále rozšiřuje jeho možnosti. Cílem je pak nejen nabídnout návštěvníkům dechovou orientační zkoušku na alkohol zdarma, ale také je informovat o zodpovědném užívání alkoholu a nabídnout jim na festivalu klidovou zónu, kde si mohou odpočinout a odreagovat se.

Podtácky do restaurací

Přes milion podtácků s mottem Alkohol za volant nepatří do hospod, kde se čepují naše značky, dodáváme na základě společného memoranda s Ministerstvem dopravy ČR, resp. BESIPem, o spolupráci na zlepšení situace v bezpečnosti silničního provozu.

Řídím, piju nealko pivo

Plzeňský Prazdroj se zapojil do projektu Českého svazu pivovarů a sladoven „Řídím, piju nealko pivo“. Cílem bylo představit a rozšířit povědomí o nápoji pro řidiče, který může být bezpečnou alternativou z hlediska bezpečnosti a dodržování zákona.

Intenzivní snahy v oblasti prevence nezodpovědného pití

V oblasti prevence nezodpovědné konzumaci alkoholu se dnes angažuje celá řada jednotlivců i organizací. Toto úsilí podporují i pivovary ze skupiny SABMiller po celém světě. Chcete-li se seznámit s některým z řady programů po celém světě, navštivte stránky sabmiller.com

Videa ke kampaním (pouze v angličtině)