Jazyk:

EN

Srdce a kardiovaskulární soustava

Střídmá konzumace alkoholu může být prospěšná srdci i kardiovaskulární soustavě.

Střídmá konzumace alkoholu může působit jako určitá ochrana před srdečním infarktem, cévními chorobami, mozkovou příhodou a úmrtími v souvislosti s kardiovaskulární soustavou. To platí zejména pro muže středního věku nebo starší a ženy po menopauze.

Může tomu tak být proto, že alkohol napomáhá zvýšit koncentraci lipoproteinů s vysokou hustotou (označovaných také jako 'HDL' nebo 'dobrý cholesterol') v krvi, a má i další příznivé účinky na krev a cévy.

Dlouhodobé intenzivní pití alkoholu je však spojováno s případy hemoragického infarktu, městnavého srdečního selhání a fibrilace srdečních síní.

Co říká věda?

Co říká věda?

Literatura a odkazy na další informace o otázkách zdraví.

Dozvědět se více
Stáhnout příručky

Stáhnout příručky

Stáhněte si informační příručky ve formátu PDF. Připravili jsme pro vás sadu 19 příruček.

Zobrazit příručky
Podnikněte kroky

Podnikněte kroky

Každá osoba je vystavena odlišným zdravotním rizikům. Máte-li jakékoli dotazy na téma zdravotních rizik i příznivých účinků konzumace alkoholu a dopadů na vaše zdraví, promluvte si se svým lékařem nebo jiným zdravotním specialistou.

Nepijte alkohol pro možné zdravotní přínosy – chcete-li prospět svému zdraví, zaměřte se na zdravou stravu, cvičení a další otázky životního stylu.

Alkohol a lidské tělo

Alkohol a lidské tělo

Podívejte se, co se stane, když se napijete.

Podívejte se

Co by vás také mohlo zajímat

Stručně

  • Střídmá konzumace alkoholu může u některých lidí sloužit jako ochrana před srdečním infarktem, cévními chorobami a mozkovou příhodou.
  • Intenzivní konzumace alkoholu je spojována s případy hemoragického infarktu, městnavého srdečního selhání a fibrilace srdečních síní.

Odkazy na externí webové stránky

Plzeňský Prazdroj a.s. nenese žádnou odpovědnost za obsah uvedený na externích webových stránkách.